Finalistki Wyjątkowych Inicjatyw Edukacyjnych 2019

W czwartek 23 maja odbył się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze finał Wyjątkowych Inicjatyw Edukacyjnych 2019 z programu Edukacja dla Doliny Baryczy adresowanej do uczniów „Święta doroczne w Dolinie Baryczy w czasach młodości naszych babć/dziadków i współcześnie”. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Paweł Czuliński.. Uczennice z naszej szkoły zostały laureatkami tego wyjątkowego konkursu.
I nagrodę w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych otrzymała Katarzyna Palma z klasy 2a T za spisanie wspomnień babci Stefanii Pawlak p. t. „ Święta w cudownym miejscu.”
Laureatką II miejsca została Wiktoria Kosmala z klasy 2aT za spisanie wspomnień babci Teresy Kuśmierskiej p. t. „Cztery pory szczęścia”.
Konkurs literacki dla uczniów na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum został decyzją Kuratorium Oświaty we Wrocławiu zamieszczony w wykazie zawodów artystycznych o
zasięgu krajowym, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i gimnazjalnej.
Pobyt w bibliotece uczestnikom finału umiliły swoim występem artystycznym uczennice ZSP w Twardogórze przygotowane przez bibliotekarkę Jadwigę Woźniak. Z recytacją
własnego wiersza o świętach Bożego Narodzenia wystąpiła też pani Rozalia Kindrat z Pakosławska – jedna z laureatek konkursu.