Bułgarska kuchnia naszych uczniów.

W środę 27 marca w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze już po raz dziewiąty wspólnie poznawaliśmy kolejny kraj Unii Europejskiej – w tym roku była to Bułgaria Naszą szkołę reprezentowali: Alicja Brodziuch, Karolina Kowalska, Katarzyna Palma, Wiktoria Sitek i Klaudia Woźniak. Uczennice te wraz z opiekunem – panią Anną Proć
zadbały o oprawę kulinarną tego spotkania. Wszyscy uczestnicy mogli zadowolić swoje podniebienia specjałami kuchni tego kraju: banicą, bakławą, taratorem, lutenicą, sałatką szopską, pitami i cukinią z sosem czosnkowym.

Można też było spróbować chlebka świątecznego – pogacza. Interesująco o obyczajach i zwyczajach tego kraju opowiadał wieloletni mieszkaniec Twardogóry, pochodzący z Bułgarii. Uczestnicy spotkania uczyli się alfabetu i zwrotów języka bułgarskiego. Z wielkim zainteresowaniem spotkała się nauka wyplatania marteniczek, które potem można było podarować swoim przyjaciołom.

Odbyło się również rozdanie nagród laureatom konkursu plastycznego „Krajobrazy Bułgarii”. I nagroda
w kategorii uczniów szkoły średniej przypadła Klaudii Woźniak z naszej szkoły. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, które wręczyły im: dyrektor SP w Goszczu Zofia Jelonek oraz dyrektor Biblioteki Publicznej w Twardogórze Beata Pięta.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!