Dzień bez nałogów.

4 czerwca odbyła się w naszej szkole impreza pn. „Dzień bez nałogów” połączona z organizacją rozgrywek sportowych. Celem akcji było: propagowanie wiedzy na temat szkodliwości uzależnień, poszerzenie wiedzy na temat wpływu zdrowego stylu życia na zdrowie, sprawność intelektualną i kondycję fizyczną.

Nie bez powodu odbyła się ona w bliskim terminie Dnia Dziecka. Nasi uczniowie, choć wkraczający już w pełnoletniość, przy takich okazjach – jak ta, potrafią aktywnie i twórczo bawić się. Podczas akademii odbywały się quizy i turnieje tematyczne pomiędzy klasami, m.in. trenujące umiejętności rozpoznawania psychologicznych cech uzależnienia, sprawdzające wiedzę nt.  prowadzenia zdrowego stylu życia. Rozgrywki były ubogacone występem muzycznym uczennic z kl. I Technikum Julii Pyc i Emilii Sinicy. Konkurencje oceniało jury nauczycieli w składzie: Agnieszka Studenna, Jadwiga Woźniak oraz Anna Proć.

Konkursy były przeplatane pokazem dot. zdrowego żywienia oraz przedstawieniem zasad udzielania pierwszej pomocy. Ekspertem w tej dziedzinie była pani Anna Proć, nauczyciel ‘edukacji dla bezpieczeństwa’, która udzielała wszelkich wskazówek dotyczących pomocy poszkodowanym osobom.

Po wielu konkursach i wyrównanych zmaganiach, w finale wygrała klasa III Technikum otrzymując oklaski, dyplom i nagrodę w postaci pendriv’ów. Drugie miejsce zajęła klasa I Technikum przyjmując zestawy słuchawkowe, natomiast trzecie miejsce zajęła klasa I branżowa. Gratulujemy!

Imprezę prowadzili uczniowie klasy pierwszej Technikum: Alicja Brodziuch i Adrian Nowak przy współudziale uczennic z Samorządu Uczniowskiego: Małgosi Binek i Dagmary Kowalskiej. Funkcje dodatkowe objęli uczniowie z klasy I i III Technikum. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspólną edukację połączoną z dobrą zabawą.