Konkurs z nagrodami na Dyktanda.pl

Portal edukacyjny Dyktanda.pl zaprasza do konkursu, który w przyjemny sposób (z nutką rywalizacji i szansą na nagrody) pomoże utrwalać zasady ortografii. Zachęcamy do udziału.

Konkurs odbywa się w całości przez internet, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne.

Zapisy do konkursu odbywają się pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe

Konkurs trwa do niedzieli 17 stycznia 2021 r. W tym przedziale czasu w portalu będą stopniowo publikowane kolejne dyktanda konkursowe. Za rozwiązanie każdego dyktanda konkursowego uczestnik będzie otrzymywał punkty. Oceniana będzie liczba prawidłowych odpowiedzi oraz czas spędzony na rozwiązaniu dyktanda – im krótszy, tym lepiej.

Punkty będą sumowały się w rankingu, który wyłoni laureatów. Nagrody rzeczowe trafią w ręce aż 20 uczestników! Zdobywcy trzech pierwszych miejsc będą mogli wybrać zestawy LEGO oraz poduszki relaksacyjne z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za uplasowanie się na miejscach 4-6 będzie wybrana poduszka relaksacyjna oraz książka. Z kolei uczestnicy, którzy uplasują się na miejscach 7-20, dostaną nagrody książkowe. Organizator postarał się o to, aby nikt nie odszedł z pustymi rękami. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w Dyktandzie Zimowym, otrzyma miesięczny dostęp próbny do portalu Legimi.

Rozwiązywanie dyktand w serwisie Dyktanda.pl polega na uzupełnianiu wskazanego tekstu zgodnie z zasadami ortografii, wybierając do wstawienia w poszczególne słowa prawidłowej formy zapisu głosek: h/ch, u/ó, ż/rz.