NABÓR DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH POWIATU OLEŚNICKIEGO

W związku z tym, że od najbliższego poniedziałku tj. 15 czerwca 2020 r. na stronie naboru:  https://dolnoslaskie.edu.com.pl kandydat może już samodzielnie zakładać konto, a także składać wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej, przesyłam Państwu Terminarz Rekrutacji – daty ważne dla kandydatów do szkół ponadpodstawowych.

Wszystkie terminy dotyczące rekrutacji dostępne są również na stronie :  https://dolnoslaskie.edu.com.pl w zakładce Terminy naboru.

Pokaz systemu elektronicznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych firmy VULCAN, który był prezentowany na żywo 9 czerwca 2020r. o godz. 14.00 jest stale dostępny  na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=2cRjtr30HZc&feature=youtu.bePomoże on odpowiedzieć na wiele wątpliwości związanych z procedurą rekrutacji w tym: jak założyć konto, jak wybrać oddziały, jak wypełnić wniosek – krok po kroku.

Przypominam tylko, że w elektronicznym systemie rekrutacji każdy kandydat będzie mógł wskazać trzy szkoły. Może w nich wybrać dowolną liczbę oddziałów (klas), w których chciałby kontynuować edukację. Pamiętać należy, że najważniejsza jest kolejność wyboru oddziału, gdyż system przydzieli kandydata tylko do jednego oddziału (klasy), który w podaniu został wskazany na pierwszej pozycji. O  umieszczeniu ucznia w konkretnym oddziale (klasie) decydować będą punkty rekrutacyjne. Jeżeli liczba punktów rekrutacyjnych będzie niewystarczająca żeby dostać się do oddziału nr 1, system przydzieli kandydata do oddziału wskazanego na miejscu nr 2 itd. 

WAŻNE !!!  Proszę nie wybierać tylko jednego oddziału w jednej szkole i nic poza tym, bo oddział może z różnych powodów nie powstać i wtedy kandydat nie dostanie się do żadnej szkoły w elektronicznym naborze. 

Terminarz rekrutacji na rok szkolny 2020-2021