Osiągnięcia uczniów

Rok szkolny 2020/2021

Lp.

Nazwa konkursu

Organizator

Sukcesy uczniów

Opiekun

Etap

1.

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Komitet Główny Olimpiady Polskie Towarzystwo Ekonomiczne

Dwie uczennice – Katarzyna Palma i Klaudia Woźniak z klasy 4 TEg wzięły udział w etapie szkolnym olimpiady.

Dominika Krawczyk

Etap szkolny             

2.

Ogólnopolski Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy”

Państwowa Inspekcja Pracy

Dwie uczennice zakwalifikowały się do etapu okręgowego:

Katarzyna Palma (klasa IV TEg), Emilia Sinica (klasa III TE g).

 

Dominika Krawczyk

Etap okręgowy            

3.

Ogólnopolska Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Zakład Ubezpieczeń Społecznych  z siedzibą w Warszawie

Trzy uczennice zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego:

Katarzyna Palma (klasa IV TEg), Klaudia Woźniak (klasa IV TEg), Emilia Sinica (klasa III TE g).

Dominika Krawczyk

Etap wojewódzki            

4.

Olimpiada Statystyczna

Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne

Uczennica klasy IV TE g Katarzyna Palma zakwalifikowała się do etapu okręgowego i reprezentowała szkołę.

Dominika Krawczyk

Etap szkolny i etap okręgowy

5.

Międzynarodowy konkursie matematycznym „Matematyka w obiektywie”

Uniwersytet  Szczeciński i Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej               w Warszawie

W konkursie udział wzięła uczennica klasy 2 TR Julia Dwornikowska.

Marta Janic

Etap międzynarodowy

6.

Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową

Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra

Laureaci:

Weronika Leguła z klasy 1TR, Michał  Trynkiel z klasy 1 TP.

Kamila  Karbowska-Krzemińska

Konkurs gminny

7.

Finał III Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej

PCEiK

Mateusz Misiarz z klasy 2 TR zakwalifikował się do finału konkursu.

Nadiya Lomanova-Barańska

Finał

8. VIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek GOSiR Twardogóra Wyróżnienia zdobyli Oliwia Przybyłka i Mateusz Misiarz z klasy 2 TR. Nadiya Lomanova-Barańska Finał
9. Mistrzostwa Polski juniorów w footballu amerykańskim   Adam Zygadlewicz z klasy 1 TP zdobył brązowy medal wraz ze swoją drużyną Panthers Wrocław.    
10. V Powiatowy Konkurs Językowym w kategorii języka angielskiego PCEiK Maciej Hamkało z klasy 2 TRg zajął III miejsce Nadiya Lomanova-Barańska Finał
11. Konkurs „Kartka Wielkanocna” Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Wł. St. Reymonta w Twardogórze Jakub Gerlach z klasy 2 TR    Konkurs gminny
12. XII Gminny Konkurs Piosenki Polskiej GOSiR w Twardogórze I miejsce – Mateusz Misiarz, II miejsce – Karina Gaber. Oboje z klasy 2 TR Nadiya Lomanova-Barańska Finał
13. XIX Powiatow Konkurs Wiedzy o Gospodarce „Płacę podatki” PCEiK II miejsce zdobyła Katarzyna Palma z klasy 4 TEg Klaudia Woźniak z klasy 4 TEg zajęła szóste, a Emilia Sinica z klasy 3 TEg piąte miejsce. Dominika Krawczyk Finał
14. Ogólnopolski Konkurs Literacko-Fotograficzny „O podróżach w pandemii” Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku Fotografie Adrianny Dembskiej z klasy 1 TR zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej. Marta Janic Finał

Rok szkolny 2019/2020

L.p.

Nazwa konkursu

Organizator

Sukcesy uczniów

Opiekun

Etap

 1.

 

IV edycja Olimpiady Statystycznej Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne Katarzyna Palma, 3TEg, zakwalifikowanie się do etapu okręgowego Dominika Krawczyk  szkolny
 2. Konkurs wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Poznaj swoje prawa w pracy” Państwowa Inspekcja Pracy (Główny Inspektorat Pracy i okręgowe inspektoraty pracy) Katarzyna Palma, 3TEg, I miejsce, zakwalifikowanie się do etapu regionalnego

Małgorzata Binek, 4Tg, II miejsce, zakwalifikowanie się do etapu regionalnego

Dominika Krawczyk  szkolny
 3.  III Ogólnopolski Konkurs Jezus Chrystus naszym Królem    Gabriela Proć, 1TR, III miejsce  ks. Jacek Bielski ogólnopolski
4. Dolnośląski Konkurs Literacki o Laur Złotego Pióra „My Polacy – my Dolnoślązacy”

ZSS „Don Bosco”
Wrocław

Katarzyna Palma, 3TEg, wyróżnienie Jaromir Żegliński wojewódzki
5. V Twardogórskie Wielkie Dyktando

Biblioteka Publiczna MiG Twardogóra

Katarzyna Palma, 3TEg, I miejsce
Katarzyna Wróblewska, 4Tg, II miejsce
Małgorzata Binek, 4Tg, III miejsce
Jaromir Żegliński gminny
6. XXVIII Gminny Konkurs Poezji Śpiewanej

Biblioteka Publiczna MiG Twardogóra

Mateusz Misiarz, 1TR, laureat Nadija Lomanova-Baranska gminny
7. Finał Strefy Wrocławskie Licealiady Młodzieży w Badmintonie we Wrocławiu

Wrocław

dziewczęta, V miejsce

chłopcy, IV miejsce

Tomasz Janas wrocławski
8. Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Komitet Główny Olimpiady Polskie Towarzystwo Ekonomiczne

Małgorzata Binek, 4Tg
Katarzyna Palma, 3TEg
Klaudia Woźniak, 3TEg
zakwalifikowanie się do zawodów II stopnia – okręgowych

Wanda Zabawa szkolny i okręgowy
 9.  Konkurs na kartkę bożonarodzeniową  Burmistrz MiG Twardogóra  Gabriela Proć, 1TR, laureatka  Kamila Karbowska-Krzemińska  gminny
10. Konkurs na bombkę bożonarodzeniową PCEiK Oleśnica Karolina Kowalska, 2TEg, laureatka
Julia Dwornikowska, 1TR, wyróżnienie
Gabriela Proć, 1TR, wyróżnienie
 Kamila Karbowska-Krzemińska powiatowy
11.  Ogólnopolski Konkurs „Gospodarka Morska – warunkiem ekonomicznego rozwoju Polski” Towarzystwo Projektów Edukacyjnych

III miejsce w Polsce:
Mateusz Misiarz, 1TR
Małgorzata  Żebracka, 1TR
Paweł Brocki, 1TR
Karina Gaber, 1TR
Szymon Zioło, 1TR

 Dominika Krawczyk  ogólnopolski
12.  Konkurs plastyczny „Kartka wielkanocna” Biblioteka Publiczna MiG Twardogóra, patronat Burmistrza MiG Twardogóra

Gabriela Proć, 1TR – I nagroda Burmistrza 
Jakub Gerlach, 1TR – II nagroda

Kamila Karbowska-Krzemińska gminny