Pożegnanie absolwentów.

27 kwietnia 2018 r. odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas maturalnych tj. klasy czwartej Technikum w zawodach technik organizacji reklamy i technik ekonomista oraz klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego dla dorosłych. Na galę przygotowaną z tej okazji przybyli zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Powiatu Pan Alojzy Kulig, Przedstawiciele Rady Rodziców Szkoły, rodzice absolwentów.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego  nastąpił ceremoniał przekazania sztandaru nowemu chorążemu pocztu sztandarowego oraz jego zaprzysiężenie. Następnie głos zabrała Dyrektor szkoły, Pani Dorota Bachor, która dokonała podsumowania czteroletniej pracy młodzieży kończącej szkołę. Pani Dyrektor życzyła absolwentom powodzenia na egzaminach maturalnych i zawodowych oraz w dorosłym życiu. Słowa pożegnania i powodzenia skierował również do abiturientów Przewodniczący Rady Powiatu Pan Alojzy Kulig.

Ważnym elementem tradycji ogólnoszkolnej było ślubowanie absolwentów szkoły, po którym nastąpił najważniejszy i długo wyczekiwany przez nich moment – wręczenie przez Panią Dyrektor wraz z wychowawcami nagród dla wyróżniających się uczniów i świadectw ukończenia szkoły.

Nie zabrakło oczywiście słów podziękowań skierowanych przez absolwentów do Dyrekcji Szkoły, wychowawców, nauczycieli i rodziców. Jako dowód swojej ogromnej wdzięczności, za trud włożony w ich edukację, uczniowie klas maturalnych wręczyli kwiaty. W imieniu całej społeczności uczniowskiej absolwentów pożegnali uczniowie klasy trzeciej Technikum kształcący się w zawodzie technik organizacji reklamy. Młodsi uczniowie dziękowali absolwentom za wspólne lata spędzone w murach szkoły, mając nadzieję, że ich odejście nie oznacza zapomnienia o tych, którzy tu zostają: troskliwych nauczycielach i wychowawcach, młodszych kolegach i koleżankach. Podkreślili, że to właśnie w twardogórskim technikum rodziły się wielkie odkrycia, emocje, przyjaźnie i wspaniałe uczucia. To, co było obce i nieznane – stawało się zrozumiałe, przyjazne i bliskie. Życzyli, aby omijały absolwentów troski, smutki i zwątpienie, a towarzyszyły: radość, zrozumienie i przyjaźń. Na pamiątkę uczniowie klasy trzeciej wręczyli upominki zgromadzonym abiturientom.

Niezwykle wzruszającym momentem było wystąpienie absolwentki klasy czwartej Justyny Słabej, która zaśpiewała piosenkę Grażyny Łobaszewskej  „Czas nas uczy pogody”. Pożegnalna piosenka sprawiła, że niektórzy mieli łzy w oczach.

Apel znakomicie poprowadziły Aleksanda Gierus i Małgorzata Binek z klasy II ad T. Przemówienie dla abiturientów wygłosili: Damian Tomalak i Jagoda Stężała z klasy III dT.  Za techniczną stronę uroczystości odpowiadały uczennice: Wiktoria Pokrywka i Adrianna Trynkiel z klasy II adT.  Uroczystość pożegnania absolwentów przygotowała Pani Dominika Krawczyk wraz z uczniami klasy       III dT i II adT.

#koniec#początek#smutek#łzy#radość#spełnienie#

Opublikowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Twardogórze 27 kwietnia 2018