Ślubowanie klas pierwszych

30 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Apel oraz część rozrywkową przygotowali uczniowie klasy II TE wraz z wychowawcą p. Kamilą Krzemińską-Karbowiak. Bohaterami tego dnia byli uczniowie klasy I B z wychowawcą p. Wojciechem Milianem, klasy I BG z wychowawcą p. Jaromirem Żeglińskim, I TR z wychowawcą p. Dominiką Krawczyk oraz klasy I TRG z wychowawcą p. Anną Proć.

W pierwszej – oficjalnej części spotkania wprowadzono sztandar, odśpiewano hymn i w obecności Dyrekcji – pani Edyty Pciak-Rogala i pani Doroty Bachor oraz przewodniczącej Rady Rodziców pani Małgorzaty Adamów, uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie sumiennego wykonywania obowiązków uczniowskich.

Część druga miała charakter rozrywkowy. Był to otrzęsinowy turniej wielu konkurencji. Pierwszą z nich były zagadki muzyczne wzorowane na teleturnieju „Jaka to melodia?”. Uczniowie klas pierwszych odgadywali 12 tytułów piosenek. Następna konkurencja (jedyna, o której pierwszoklasiści wiedzieli wcześniej) to prezentacja przygotowanej przez klasę piosenki. Wystąpiły dwa duety, jeden zespół oraz jeden chór – klasa I TRG wystąpiła wraz z wychowawczynią. Następną konkurencją były kalambury, w których przedstawiciel klasy miał za zadanie pokazać bez słów hasło. Hasłami były postaci z bajek. Najszybciej odgadnięto Kopciuszka – reprezentant klasy I TR bardzo sugestywnie zgubił „pantofelek”.

Był również występ – niespodzianka. Szymon Zioło z klasy I TR przygotował pokaz breakdance.

Następnie przyszedł czas na konkurencje zręcznościowe. Zawodnicy musieli zjeść pączka bez pomocy rąk, jak najszybciej wypić butelkę wody i nadmuchać balon aż do pęknięcia. W czasie gdy komisja podliczała punkty, wszyscy mogli zobaczyć pokaz ekomody. Kolekcja ubrań autorstwa Mateusza Misiarza miała swą premierę podczas twardogórskiego Ekopikniku. 

Otrzęsinowy turniej klas wygrała niewielką przewagą punktową klasa I TR.

Imprezę prowadzili Alicja Brodziuch i Adrian Nowak. Śpiewały Emilia Sinica i Julia Pyc. Uczniowie klasy II TE zadbali również o dekoracje, nagłośnienie i przygotowanie konkurencji. Serdecznie dziękujemy pracę i zaangażowanie.

A wszystkim uczniom naszej szkoły serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.