Warsztaty z programowania „Szkoła z Gigantami”

Już po raz kolejny organizatorzy zapraszają młodzież szkolną i nauczycieli do wzięcia udziału w darmowych zajęciach online z programowania. Właśnie wystartowały zapisy na bezpłatne warsztaty edukacyjne „Szkoła z Gigantami” oraz „Nauczyciel Przyszłości”. W tej edycji każda szkoła biorąca udział w programie ma szansę na atrakcyjne nagrody!

Celem Szkoły z Gigantami jest propagowanie idei programowania wśród uczniów od najmłodszych lat. Zajęcia są doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o programowaniu i lepszego startu w przyszłość, a także bardziej świadomego korzystania z nowych technologii

Kursy Nauczyciel Przyszłości natomiast skierowane są do kadry pedagogicznej i mają  wspomóc nauczycieli w poznaniu narzędzi wspomagających nauczanie zdalne. Warsztaty umożliwiają rozszerzenie kompetencji w zakresie wiedzy z języków programowania, które weszły do podstawy programowej szkół. 

Program zajęć „Szkoła z Gigantami” dopasowany jest odpowiednio do grupy wiekowej – tematyka poświęcona będzie programowaniu gier w środowisku Scratch oraz tworzeniu stron internetowych.

Dla Nauczycieli przygotowaliśmy z kolei trzy bloki tematyczne:

  • środowisko Scratch,

  • język programowania Python,

  • narzędzia do nauki online. 

Ponadto, partnerem wydarzenia został Microsoft – pierwsze zajęcia z narzędzi do nauki online poprowadzi przedstawiciel firmy, który skupi się na omówieniu narzędzi Microsoft, w tym Microsoft Teams.

Warsztaty są całkowicie bezpłatne dla wszystkich uczestników. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest rejestracja

Każdy uczestnik po zrealizowaniu kursu otrzyma certyfikat uczestnictwa.

Zapisu można dokonać pod poniższym linkiem, gdzie znajdą Państwo również szczegółowy terminarz, harmonogram i zakres tematyczny warsztatów. 

>>Aby dowiedzieć się więcej oraz zapisać się na warsztaty, kliknij tutaj<<

Wydarzenie ma zasięg ogólnopolski. Nie istnieją żadne wymagania i ograniczenia, poza koniecznością posiadania połączenia internetowego oraz sprawnego komputera lub laptopa.

 

Z okazji wydarzenia przygotowano również specjalny konkurs dla szkół!

Placówki i ich uczniowie zdobędą nagrody za udział z najwyższą frekwencją w wydarzeniu „Szkoła z Gigantami”!:

  • I miejsce – Certyfikat Złotego Partnera dla szkoły, voucher o wartości 3 000 zł na nowy sprzęt IT do wykorzystania w sklepie komputerowym oraz voucher dla najlepszego ucznia na wybrany kurs semestralny w szkole Giganci Programowania;

  • II miejsce – Certyfikat Srebrnego Partnera dla szkoły, voucher o wartości 2 000 zł na nowy sprzęt IT do wykorzystania w sklepie komputerowym oraz voucher dla najlepszego ucznia na wybrany kurs semestralny w szkole Giganci Programowania;

  • III miejsce – Certyfikat Brązowego Partnera dla szkoły, voucher o wartości 1 000 zł na nowy sprzęt IT do wykorzystania w sklepie komputerowym oraz voucher dla najlepszego ucznia na wybrany kurs semestralny w szkole Giganci Programowania;

Pozostałe 7 szkół z pierwszej 10-tki otrzyma voucher dla najlepszego ucznia na wybrany kurs dodatkowy online w szkole Giganci Programowania.

Dodatkowo wszystkie szkoły, z których więcej niż 30 uczniów weźmie udział w naszych szkoleniach, zostaną wyróżnione specjalnym certyfikatem uczestnictwa w szkoleniu.

 

 

Szczegóły i zapisy znajdują się na stronie www.szkolazgigantami.pl.