Wirtualna Noc Muzeów we Wrocławiu

Noc Muzeów to doroczna impreza kulturalna, podczas której najsłynniejsze muzea otwierają się dla zwiedzających późnym wieczorem i nocą. Symboliczna opłata lub całkowicie darmowy wstęp w połączeniu z ciekawymi atrakcjami dodatkowymi sprawiają, że jest jedno z najbardziej znanych wydarzeń, które przyciąga do muzeów prawdziwe tłumy. W najbliższy weekend kolejna edycja. Tym razem, ze względu na sytuację epidemiologiczną, będzie miała ona charakter wirtualny. Choć nie będzie można wejść do muzeów „w realu”, to zauważyć należy, że zwiedzanie wirtualne ma dwa ogromne plusy. Pierwszym z nich jest brak długich kolejek do zwiedzania, a drugim możliwość podziwiania wystaw przez znacznie szerszą widownię.

Wszystkie transmisje na żywo oglądać będzie można na oficjalnym profilu miejskim Wroclaw [Wroclove], na którym już wkrótce opublikowany zostanie dokładny harmonogram zwiedzania

Jak informują organizatorzy, wszystkie materiały będą też dostępne na portalu wroclaw.pl w zakładce oficjalnych obchodów 75-lecia Wrocławia, więc będzie można skorzystać również z retransmisji wydarzeń.

Miejsca, które zwiedzimy wirtualnie 

1.   Muzeum Narodowe – Siedziba główna
2.   Muzeum Narodowe – Pawilon Czterech Kopuł
3.   Muzeum Narodowe – Panorama Racławicka
4.   Muzeum Miejskie – Pałac Królewski
5.   Muzeum Miejskie – Muzeum Militariów
6.   Muzeum Miejskie – Muzeum Teatru
7.   Muzeum Architektury
8.   MovieGate
9.   Muzeum Pana Tadeusza
10. Muzeum Przyrodnicze
11. Muzeum Farmacji
12. Muzeum Współczesne Wrocław
13. Centrum Historii Zajezdnia
14. Zakład Narodowy im. Ossolińskich
15. Dom Edyty Stein

Biblioteka szkolna poleca!