Wolni od nałogów

29 maja 2018 r. z okazji Światowego Dnia bez Papierosa i przypadającego za kilka dni Dnia Dziecka zorganizowaliśmy turniej międzyklasowy „Wolni od nałogów”. Jego celem było zachęcenie młodzieży do zdrowego, wolnego od uzależnień, stylu życia. Konkurencje turnieju oceniało jury w składzie: Jadwiga Woźniak, Agnieszka Studenna i Anna Proć. Rolę prowadzących imprezę przyjęły uczennice klasy II technikum Aleksandra Gierus i Małgorzata Binek. Sędziami pomocniczymi były: Dagmara Kowalska i Klaudia Trzcińska.

Pierwszą konkurencją, sprawdzającą pojemność płuc, było dmuchanie trzech balonów przez przedstawiciela danej klasy. Niemało problemów przysporzyło uczniom rozwiązanie krzyżówki profilaktycznej. Następnie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą dopalaczy, po czym w podobnej formie przedstawili różne rodzaje uzależnień. Prezentacje klasowe były oceniane i punktowane przez jury. Dodatkowo każda klasa była oceniana za przygotowany wcześniej plakat i hasła dotyczące wybranego nałogu. Kolejną konkurencją był test – sprawdzający wiedzę uczniów na ten temat. Uczniowie obliczali również straty finansowe, jakie niesie za sobą palenie papierosów. Wiele problemów sprawiło uczestnikom odgadnięcie zagadek literackich, należało również wykazać się zręcznością i celnością w konkurencji rzucania lotkami do makiety papierosa.

Drugą część turnieju stanowiła rywalizacja sportowa – odbyła się ona na sali gimnastycznej, a rozgrywki nadzorowali i sędziowali nasi nauczyciele W-F: Tomasz Janas i Klaudia Janiak.

W wyniku pracy komisji ustalono następujące wyniki rywalizacji międzyklasowej: I miejsce zdobyła klasa I Szkoły Branżowej, II miejsce – klasa II bz Zasadniczej Szkoły Zawodowej, III miejsce – klasa I Technikum Ekonomicznego.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali lody, natomiast zwycięskie klasy – nagrody rzeczowe. Młodzież chętnie brała udział w poszczególnych konkurencjach, zacięcie rywalizując między sobą w zakresie posiadanej wiedzy i zręczności fizycznej. Mamy nadzieję, że Dzień Dziecka w naszej szkole był nie tylko wesoły, ale wzbogacił wiedzę uczniów dotyczącą uzależnień i ich wpływu na życie jednostek całego społeczeństwa.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na naszym fanpage.

Fotorelacja z turnieju międzyklasowego.29 maja 2018 r.Więcej informacji na naszej stronie internetowej:www.zsptwardogora.pl

Opublikowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Twardogórze 30 maja 2018