sobota, 22 lipca 2017
4.jpg 3.jpg abc1.jpg 2.jpg 5.jpg 6.jpg

Czytelnicza Lista Przebojów Kwiecień
Wpisany przez Robert Krawiec    środa, 17 maja 2017 16:19    PDF

Nagrodę niespodziankę za aktywny udział w Czytelniczej Liście Przebojów kwietnia 2017 roku otrzymuje uczennica klasy I ad T Magdalena Dydacka. Gratulujemy!

KSIĄŻKA  KWIETNIA  2017

harryswir.png - 307.68 Kb

Harry Potter i więzień Azkabanu

Joanne Kathleen Rowling

 

Z pilnie strzeżonego więzienia dla czarodziejów ucieka niebezpieczny przestępca. Kim jest? Co go łączy z Harrym? Dlaczego lekcje przepowiadania przyszłości stają się dla bohatera udręką? W trzecim tomie przygód Harry`ego Pottera poznajemy nowego nauczyciela obrony przed czarną magią, oglądamy Hagrida w nowej roli oraz dowiadujemy się więcej o przeszłości profesora Snape`a. Wyprawiamy się również wraz z trzecioklasistami do obfitującego w atrakcje Hogsmeade, jedynej wioski w Anglii zamieszkanej wyłącznie przez czarodziejów.

Nowe wydanie książki o najsłynniejszym czarodzieju świata różni się od poprzednich nie tylko okładką, ale i wnętrzem – po raz pierwszy na początku każdego tomu pojawi się mapka Hogwartu i okolic, a początki rozdziałów ozdobione będą specjalnymi gwiazdkami.

RECENZJA: W życiu nie pomyślałbym, że książkowa saga sprawi, że miłość do świata wykreowanego przez Rowling odżyje na nowo. Miałem spore obawy, co do tego tomu, bo film uważam za najsłabszy ze wszystkich. Choć początek był bardzo spokojny to druga część okazała się czystą jazdą bez trzymanki. Mimo że znam już wszystkie zwroty akcji, to radość z przewracania każdej kolejnej kartki była tak ogromna, że nie jestem tego w stanie wyrazić słowami. Jest wyśmienita i, jeśli ktoś pod koniec tej książki nie wsiąknął jeszcze w ten świat, to nie ma tutaj już czego szukać. Wiem, że ja na pewno dotrę do końca tej historii i z ogromną przyjemnością powtórzę (i rozszerzę o nowe informacje) wydarzenia, które poznało się na filmowym obrazie. Gorąco polecam!

 

 

Created by Jakub Paciorkowski