czwartek, 25 maja 2017
4.jpg 3.jpg abc1.jpg 2.jpg 5.jpg 6.jpg

Akademie i uroczystości
Wycieczka do Panoramy Racławickiej
Wpisany przez Robert Krawiec    piątek, 19 maja 2017 12:21    PDF

Dnia 17.05.2017r. klasa 1adT była pod opieką Pani Jadwigi Woźniak i Marty Janic na wycieczce we Wrocławiu w Panoramie Racławickiej.

PANORAMA RACŁAWICKA we Wrocławiu to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło (15x114m), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście), "przenosi" widza w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju.

Więcej…
 
Uroczystość pożegnania absolwentów
Wpisany przez Paweł Dudycz    niedziela, 07 maja 2017 19:32    PDF

miniaturkaDnia 28 kwietnia 2017 r. społeczność szkolna pożegnała absolwentów Technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Twardogórze. Uroczystość uświetnili swoją obecnością przewodniczący Rady Powiatu p. Alojzy Kulig i burmistrz Twardogóry p. Zbigniew Potyrała. Po odśpiewaniu hymnu szkoły nastąpił wzruszający moment przekazania sztandaru szkoły przez Dawida Smajka nowemu chorążemu Pocztu Sztandarowego - Aleksandrowi Siemaszowi. W dalszej części zostały rozdane świadectwa z wyróżnieniem oraz dyplomy, nagrody i podziękowania. W imieniu starosty powiatu oleśnickiego p. A. Kulig wręczył dwóm uczniom: Dawidowi Smajkowi i Krzysztofowi Schneiderowi stypendia za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Nie zabrakło także przemówienia pana dyrektora Andrzeja Filipiaka, który pogratulował absolwentom ukończenia szkoły i życzył im powodzenia w dalszych planach życiowych.

Więcej…
 
Dzień Otwarty w naszej szkole.
Wpisany przez Marta Janic    środa, 26 kwietnia 2017 20:45    PDF

miniaturkaDnia 26.04.2017r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty, w którym uczestniczyli uczniowie twardogórskiego gimnazjum. Całą uroczystość poprowadzili uczniowie klasy 3adT Justyna Słaba i Aleksander Siemasz. Gimnazjaliści zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły i zobaczyli próbkę umiejętności uczniów zdobytych w trakcie nauki w technikum.

Więcej…
 
Zakończenie roku dla absolwentów 2016/2017
Wpisany przez Andrzej Filipiak    wtorek, 25 kwietnia 2017 16:22    PDF

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla absolwentów rocznika 2016/2017

odbędzie się 28 kwietnia o godz. 8:30 w auli szkolnej

 
Bajkowy Dzień Europejski
Wpisany przez Jadwiga Woźniak    środa, 19 kwietnia 2017 08:21    PDF

11 kwietnia 2017 roku odbył się w naszej szkole Dzień Europejski. Celem imprezy było przybliżenie tematyki Unii Europejskiej oraz popularyzacja wiedzy o wybranych państwach. W rolę konferansjerów wcieli się: Justyna Słaba i Aleksander Siemasz. Zaangażowanie uczniów było oceniane przez komisję w składzie: Dominika Krawczyk, Marta Janic, Tomasz Popowicz i Jadwiga Woźniak. Poszczególne klasy rywalizowały ze sobą w kilku kategoriach : quiz, „Jaka to melodia?”, łamisłówka w języku niemieckim, prezentacja wybranego państwa (Danii, Norwegii, Niemiec i Polski). Oceniane też były stanowiska przygotowane przez każdą klasę wraz z wybraną potrawą i czymś charakterystycznym dla danego kraju. Konkurencje przeplatały się z inscenizacjami bajek. Klasa I ad T przedstawiła „Śpiącą królewnę” w języku niemieckim, a klasa II d T – „Czerwonego kapturka” również w języku niemieckim.

Więcej…
 
Będzie nam Ciebie brakowało...
Wpisany przez Paweł Dudycz    niedziela, 02 kwietnia 2017 20:15    PDF

Nekrolog Marii Kucharskiej

 
„Powiedz NIE” – nietypowa lekcja profilaktyki
Wpisany przez Jadwiga Woźniak    piątek, 24 marca 2017 10:28    PDF

14 marca 2017 r. uczniowie klas: I ad T, II d T i II a Z wzięli udział w koncercie „Powiedz NIE”, który miał miejsce w budynku GOSIR. Twórca programu -  Wiesław Błażkiewicz skończył studia muzyczne na wydziale perkusji. Muzyczną drogę rozpoczął początkiem lat 80-tych z punkową kapelą „Gzyms”, wygrywając festiwal muzyków rockowych „Rockosz”. Jest osobą, której leży na sercu walka o pokolenie młodych, by wyzwolić je z jarzma nałogów. Ten znakomity wirtuoz perkusji podczas koncertu profilaktycznego uświadomił uczniom jak bardzo zgubnym nałogiem jest picie alkoholu, palenie papierosów i branie narkotyków. Podkreślił także jak niebezpieczne może być sięganie po wszechobecne w ostatnich latach tzw. „dopalacze”.

Więcej…
 


Strona 1 z 8

 

Created by Jakub Paciorkowski