sobota, 22 lipca 2017
4.jpg 3.jpg abc1.jpg 2.jpg 5.jpg 6.jpg

Klub Empatyczek w Miejskim Przedszkolu w Twardogórze
Wpisany przez Jadwiga Woźniak    czwartek, 09 marca 2017 18:11    PDF

„Empatia jest nieustannym odkrywaniem – podobnie jak samo życie, chociaż na małą skalę”. (J. Rembowski). Takie hasło przyświeca działaniom członków Fundacji Kulczyk – naszemu szkolnemu Klubowi Empatyczek. Uczyć  wrażliwości,  stać się znowu małym dzieckiem, pamiętać tamten zachwyt. W kolejnych  akcjach odwiedzin w przedszkolach  z „Mądrymi bajkami z całego świata” udowodniliśmy, że jest to możliwe. Działanie naszego  klubu  opiera się na założeniach pedagogiki Marii Montessori.

Była ona rzeczniczką  dzieci,  proponowała pedagogikę „przenikniętą duchem miłości, humanitaryzmu i tolerancji”. Przez zabawę-nauka. Montessori uważała, że dzieci młodsze są naturalnie zainteresowane dziećmi starszymi i w sposób spontaniczny je naśladują.

28 lutego  2017 r. uczniowie z Klubu Empatyczek wraz z opiekunem – Jadwigą Woźniak wybrali się do Miejskiego Przedszkola w Twardogórze. Wybraliśmy bajkę ałtańską „Sprytny lisek”, na podstawie którego stworzyliśmy przedstawienie kukiełkowe. Rolę narratora pełniła Aleksandra Gierus. Bardzo udane maskotki zwierząt azjatyckich wykonała Kinga Puchalska. W rolę tytułowego lisa wcieliła się Justyna Słaba. Foką została Dagmara Kowalska, natomiast rolę dwóch mew zagrały: Małgorzata Binek i Klaudia Trzcińska. Młodzi  widzowie odpowiadali na zagadki dotyczące zwierząt. Z wielkim entuzjazmem dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych połączonych ze śpiewem wesołych piosenek. Ucieszyły ich również kolorowanki wykonane przez  naszych uczniów. Na fotografiach uwieczniła wszystkich Anna Smolis.

 

 

Created by Jakub Paciorkowski