sobota, 22 lipca 2017
4.jpg 3.jpg abc1.jpg 2.jpg 5.jpg 6.jpg

Dzień Patrona na wesoło
Wpisany przez Jadwiga Woźniak    piątek, 17 marca 2017 16:19    PDF

2 marca 2017 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona. W rolę konferansjerów wcieliły się przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego: Justyna Słaba i Anna Smolis.

Zgodnie z tradycją na początku zostały złożone kwiaty przed popiersiem Jarosława Iwaszkiewicza. W tak ważnym dniu nie mogło się obyć bez niezastąpionej babci Eleonory, w której postać wcieliła się Marta Manikowska. W typowy dla babci, humorystyczny sposób przedstawiła ona życie „Jarka”, dla którego w latach młodości była muzą. Niestety, pisarz porzucił Eleonorę dla żony Anny i , odziedzi-czonego po jej rodzicach, Stawiska. Babcia niezwykle barwnie opowiadała o osiągnięciach Iwaszkiewicza. Potem wystąpił wnuczek Eleonory, w którego rolę udanie wcielił się Aleksander Siemasz. Z aktorskim polotem wyrecytował on wiersz patrona pt. „Urania”.

W drugiej części uroczystości uczniowie pierwszej klasy technikum pod opieką pani Sylwii Zdziarskiej przygotowali spektakl pod tytułem „Książę z konewką”. Przedstawienie stanowiło trawestację znanych bajek i było połączeniem komizmu z groteską. W rolę tytułowego księcia wcielił się Robert Krawiec. Alicję w Krainie Czarów, niedoszłą żonę księcia Konewki, zagrała Małgorzata Binek. W rolę postaci epizodycznych wcielili się: Julia Bajsarowicz, Magdalena Dydacka, Aleksandra Gierus, Dagmara Kowalska, Klaudia Lorenc, Wiktoria Pokrywka, Kinga Puchalska, Daria Sierok, Damian Tomczuk, Adrianna Trynkiel, Klaudia Trzcińska. Przesłaniem spektaklu było stwierdzenie, że „Życie to jeden wielki kabaret”. Mamy nadzieję, że tegoroczne, nieco inne uczczenie osoby naszego patrona, było interesującym przeżyciem dla wszystkich uczniów.

 

 

Created by Jakub Paciorkowski