sobota, 22 lipca 2017
4.jpg 3.jpg abc1.jpg 2.jpg 5.jpg 6.jpg

„Powiedz NIE” – nietypowa lekcja profilaktyki
Wpisany przez Jadwiga Woźniak    piątek, 24 marca 2017 10:28    PDF

14 marca 2017 r. uczniowie klas: I ad T, II d T i II a Z wzięli udział w koncercie „Powiedz NIE”, który miał miejsce w budynku GOSIR. Twórca programu -  Wiesław Błażkiewicz skończył studia muzyczne na wydziale perkusji. Muzyczną drogę rozpoczął początkiem lat 80-tych z punkową kapelą „Gzyms”, wygrywając festiwal muzyków rockowych „Rockosz”. Jest osobą, której leży na sercu walka o pokolenie młodych, by wyzwolić je z jarzma nałogów. Ten znakomity wirtuoz perkusji podczas koncertu profilaktycznego uświadomił uczniom jak bardzo zgubnym nałogiem jest picie alkoholu, palenie papierosów i branie narkotyków. Podkreślił także jak niebezpieczne może być sięganie po wszechobecne w ostatnich latach tzw. „dopalacze”.

Zaznaczył, że nałogi te są dla człowieka wyrokiem śmierci. On sam wyszedł z nałogu, cudem ocalał i zaczął walczyć o swoje życie. Jednak los po raz kolejny go doświadczył, gdy okazało się, że jest chory na raka. Ciężka choroba, leczenie, nadzieja na wyzdrowienie i wiara spowodowały, że dziś uczy innych jak ważne w życiu są emocje okazywane innym. Pan Wiesław swoje emocje ukazuje poprzez muzykę – to ona sprawiła, że stał się innym człowiekiem. Zachęca młodych ludzi, aby odkrywali w sobie talenty.

Ta oryginalna forma programu profilaktycznego oraz ciągle powtarzane pytanie CZY WARTO? spowodowały, że przekazywane treści trafiały do umysłów i serc młodych ludzi z ogromną siłą i przejęciem. Mamy nadzieję, że ta nietypowa lekcja profilaktyki będzie dla młodych ludzi szkołą podejmowania właściwych decyzji.

 

 

Created by Jakub Paciorkowski