sobota, 22 lipca 2017
4.jpg 3.jpg abc1.jpg 2.jpg 5.jpg 6.jpg

Bajkowy Dzień Europejski
Wpisany przez Jadwiga Woźniak    środa, 19 kwietnia 2017 08:21    PDF

11 kwietnia 2017 roku odbył się w naszej szkole Dzień Europejski. Celem imprezy było przybliżenie tematyki Unii Europejskiej oraz popularyzacja wiedzy o wybranych państwach. W rolę konferansjerów wcieli się: Justyna Słaba i Aleksander Siemasz. Zaangażowanie uczniów było oceniane przez komisję w składzie: Dominika Krawczyk, Marta Janic, Tomasz Popowicz i Jadwiga Woźniak. Poszczególne klasy rywalizowały ze sobą w kilku kategoriach : quiz, „Jaka to melodia?”, łamisłówka w języku niemieckim, prezentacja wybranego państwa (Danii, Norwegii, Niemiec i Polski). Oceniane też były stanowiska przygotowane przez każdą klasę wraz z wybraną potrawą i czymś charakterystycznym dla danego kraju. Konkurencje przeplatały się z inscenizacjami bajek. Klasa I ad T przedstawiła „Śpiącą królewnę” w języku niemieckim, a klasa II d T – „Czerwonego kapturka” również w języku niemieckim.

Podczas imprezy zostały zaspokojone nie tylko apetyty na zabawę, ale także apetyty na potrawy prezentowanych krajów. Były one również degustowane przez członków jury. Konkurencją, podczas której trzeba było wykazać się biegłością w czytaniu trudnych wyrazów w języku niemieckim, były łamisłówka. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajęła uczennica klasy I ad T – Kinga Puchalska, drugie – uczeń klasy IV ad T – Filip Kowalski.

Po burzliwych obradach komisja podsumowała rywalizację międzyklasową. Pierwsze miejsce zajęły ex aequo klasy: I ad I i II d T. Nagrodą były słodkie niespodzianki, które wszystkim smakowały.

Szczególne podziękowania należą się twórcom scenografii: Aleksandrze Dera , Ewelinie Chmiel i Kindze Puchalskiej. Należy docenić również pracę asystentów technicznych, którzy zajęli się akustyką: Annę Smolis i Karola Kamińskiego. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy nie tylko świetnie się bawili, ale poszerzyli też swoją wiedzę o krajach Unii Europejskiej.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii na portalu olesnica24.com (fot. Andrzej Głowacz)

 

 

Created by Jakub Paciorkowski