sobota, 22 lipca 2017
4.jpg 3.jpg abc1.jpg 2.jpg 5.jpg 6.jpg

Malowane Walentynki
Wpisany przez Jadwiga Woźniak    środa, 01 marca 2017 16:36    PDF

„Marzenia miłosne” to tytuł konkursu plastycznego, który jest organizowany już od kilku lat przez bibliotekę szkolną. Walentynki jest to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od świętego Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.

Zwyczajem walentynkowym jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne. Święto to jest obchodzone w Europie zachodniej i południowej od średniowiecza. Do Polski zwyczaje te trafiły w latach dziewięćdziesiątych XX wieku.

Najwięcej prac plastycznych stworzyli uczniowie klasy II d T. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Natalia Wólkiewicz kl. II d T

II miejsce – Klaudia Nowak kl. II d T

III miejsce – Oliwia Mielnik kl. II d T

Zwycięzcom gratulujemy!

 

 

Created by Jakub Paciorkowski