Ślubowanie pierwszoklasistów oraz obchody Dnia Edukacji Narodowej

13 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel łączący dwie ważne okazje – Dzień Edukacji Narodowej, święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty przypadające 14 października oraz uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Część oficjalną rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły u wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Prowadzący – Adrianna i Mateusz z klasy 2 TR przywitali zgromadzonych, złożyli piękne życzenia nauczycielom oraz przywitali pierwszoklasistów w gronie uczniów naszej szkoły.

Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie.

Ślubujemy uroczyście, że zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności zawodowe będziemy wykorzystywać dla dobra Ojczyzny. W całym swoim postępowaniu będziemy sumienni, uczciwi, zdyscyplinowani i koleżeńscy. Zapewniamy uroczyście, że nie zawiedziemy dobrego imienia szkoły. Ślubujemy!

Po zakończeniu części oficjalnej nadszedł czas na nieco rozrywki.

Uczniowie klasy 3 TR – Mateusz i Szymon przeprowadzili zabawę „Czy znasz tę wymówkę” wspominając najzabawniejsze wydarzenia z czasu edukacji zdalnej, a następnie wręczyli nauczycielom przygotowane przez uczniów statuetki i dyplomy. Każdy nauczyciel otrzymał unikalny dyplom z wyszczególnieniem zarówno poważnych jak i żartobliwych zasług.

Część artystyczną zakończyła piosenka „Lubię wracać tam gdzie byłem” w wykonaniu Oliwii i Mateusza z klasy 3 TR.

Po oficjalnym zakończeniu spotkania nadeszła pora na pamiątkowe zdjęcia do kroniki szkolnej. Uczniowie klasy 2 TR obdarowali pierwszoklasistów z 1 B i 1 TR własnoręcznie wykonanymi pamiątkami ślubowania.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.