Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

1 września 2022 r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Z radością spotkaliśmy się po wakacjach witając w szkole nowych nauczycieli oraz nowe koleżanki i nowych kolegów.

Apel poprowadzili Emila i Mateusz z klasy 3 TR. Pani Dyrektor Edyta Pciak-Rogala przypomniała o ważnej rocznicy – 83 lata temu uczniowie nie mogli rozpocząć nauki w szkołach z powodu wybuchu II wojny światowej. Dziś również nie wszyscy mogą w spokoju uczyć się w swoim kraju i mieście – od 190 dni trwa wojna w Ukrainie. W naszej szkole rozpocznie naukę 9 uczniów z Ukrainy. Pani Dyrektor życzyła wszystkim wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i kompetencji zawodowych, wielu sukcesów, a także przekazała uczniom najlepsze życzenia od przewodniczącej Rady Rodziców.

Apel był również okazją do wręczenia przez Panią Dyrektor stypendiów za wyniki w nauce. Stypendia Starosty Powiatu Oleśnickiego otrzymali uczniowie Technikum:

Julia Dziewierz, Agata Grzesiak, Aleksandra Kosmala, Mirosława Lisiak, Mateusz Misiarz, Gabriela Proć, Bartosz Pienio, Brajan Sieroń.

Gratulujemy!

Szczególnie serdecznie witamy w murach naszej szkoły witamy uczniów klas pierwszych – przyszłych techników reklamy z klas 1 TRa i 1 TRb, przyszłych techników programistów z klasy 1 TP oraz rozpoczynających naukę w wielu zawodach uczniów szkoły branżowej z klas 1 Ba i 1 Bb! Dla Was to zupełnie nowy etap życia – w nowej szkole, z nowymi kolegami i nauczycielami. Życzymy Wam, abyście dobrze czuli się w naszej wspólnej już szkole, abyście rozwijali swoje umiejętności, pasje i talenty. Niech ten etap będzie nową białą kartą, którą zapiszecie jak najlepiej i jak najpiękniej. Mamy nadzieję, że to wśród Was są przyszli stypendyści, sportowcy, talenty artystyczne, samorządowcy i wolontariusze, z którymi będziemy tworzyć naszą szkolną społeczność i którzy będą godnie reprezentować naszą szkołę w konkursach, zawodach i podczas wydarzeń kulturalnych.

Piszmy razem naszą historię, naszą własną bajkę. „Zawsze bądź, trzymaj ster i nie pozwól by skończyło się” – właśnie tak brzmią słowa piosenki pt. „Bajka”, którą zaśpiewała Andrzelika z klasy 3B.