W szkole jak w dramacie Szekspira…

15 października 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Nauczyciela. W rolę konferansjerów wcielili się: Małgorzata Binek i Zuzanna Rusiecka. Na początku odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.

W związku ze wzrastającym zainteresowaniem ekologią i my nie mogliśmy pominąć tego tematu. Nasza Mariolka (w tej roli Aleksandra Gierus) pomagała koleżance wypełniać ankietę do programu „Rolnik szuka żony”. Wystąpiła również z Małgorzatą Binek w „Mitologii ekologicznej”. Wiele frajdy sprawił uczniom konkurs: Poznaj belfra swego po fotce z dzieciństwa jego.

Na szkolnej scenie zadebiutowali aktorzy z klasy I technikum: Justyna Brodziuch i Adrian Nowak. Wcielili się oni w rolę współczesnego Romea i Julii. Nie udało się jednak nadal pogodzić zwaśnionych od wieków rodów. Również, później występujący, kabaret „Ryży koń” utrzymał występ w klimacie tragedii Szekspira – tym razem współczesnego Hamleta. Wystąpili w tym przedstawieniu uczniowie: Krystian Pluta, Zuzanna Rusiecka i Agata Różańska. Zdobywcy Troi (trój) – Hektorowi próbował dorównać nasz szkolny poeta-marzyciel Paweł Jeziorny.

Nie zabrakło pięknych, płynących z głębi serca życzeń dla solenizantów tego dnia – pedagogów na czele z panią Dyrektor. Wszyscy zostali obdarowani pięknymi wrzosami przy towarzyszącej nastrojowej muzyce. Wystąpiła również z piosenką o przyjaźni nauczycielsko-uczniowskiej Agata Różańska. Życzymy, aby każdy z nas umiał znaleźć szczęście na dnie swojego serca.

Opublikowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Twardogórze Czwartek, 25 października 2018