Webinarium „Etyka w technologii i internecie”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium przeznaczonym dla młodego pokolenia, pt. „Etyka w technologii i internecie”, organizowanego w ramach Szczytu Cyfrowego ONZ, które odbędzie się 31 MAJA 2021 r. w godzinach 15-17. Udział w wydarzeniu jest darmowy, wymagana rejestracja.


DOWIECIE SIĘ MIĘDZY INNYMI:

• Co na temat sztucznej inteligencji myślą doradca rządu egipskiego, polski doradca OECD i minister Piotr Mazurek?

• Dlaczego najpopularniejszy robot na świecie zgodził się przyjąć zaproszenie na wydarzenie?

• Co polska młodzież ma wspólnego ze etyczną sztuczną inteligencją?

Podczas wydarzenia przedstawiciele Youth IGF opowiedzą o tym, jak zaangażować się w globalnych ruch Youth IGF a także wspólnie z entuzjastami z całego świata tworzyć propozycje zmian legislacyjnych oraz rządowych projektów w zakresie technologii i internetu.

Wśród prelegentów znajdą się m.in. Robert Kroplewski – pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds. społeczeństwa informacyjnego, polski ekspert ds. etycznej AI w OECD, Komisji Europejskiej i UNESCO, Sally Radwan – doradca Ministra Komunikacji i Technologii Informacyjnych w Egipcie oraz przedstawiciele ONZ.

Organizatorami konferencji są Pełnomocnik Rządu ds. polityki młodzieżowej Piotr Mazurek, Youth IGF Poland oraz Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem, we współpracy z TrendHouse.org. Konferencja prowadzona będzie w języku angielskim.

Link do rejestracji: https://bit.ly/3yChVlO

Wydarzenie na facebooku dostępne pod tym linkiem https://www.facebook.com/events/922918581840390
Więcej informacji na gov.pl https://www.gov.pl/web/igf2021/droga-do-igf-2021—konferencja-etyka-w-technologii