Żegnaj szkoło, witajcie wakacje!

Dziś – 21 czerwca uroczyście zakończyliśmy zajęcia dydaktyczne w roku szkolnym 2023/2024.

W auli o godzinie 8:30 spotkali się zaproszeni goście, uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia i nauczyciele. Apel rozpoczął się tradycyjnym wprowadzeniem pocztu sztandarowego, wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego i przemówieniem pani Dyrektor. Inspirujące i ważne słowa skierował do uczniów prezes Cechu Rzemiosł Różnych w Twardogórze i nauczyciel Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego w Oleśnicy pan Stanisław Adamski.

Uczniowie klasy trzeciej odebrali świadectwa ukończenia szkoły, a uczennica klasy pierwszej Maja Kurzyńska świadectwo z wyróżnieniem. Po zakończeniu części oficjalnej z piosenkami wystąpili Emilia Kagankiewicz, Wiktoria Leksińska i Szkolna Grupa Wokalna.

O godzinie 10:00 odbył się apel dla uczniów Technikum, na którym gościliśmy panią Ewę Szydełko – radną Rady Powiatu oraz przedstawicielki Rady Rodziców. Pani Dyrektor podsumowała mijający rok szkolny i złożyła wszystkim życzenia wspaniałych wakacji. Wspólnie z wychowawcami klas wręczyła również świadectwa z wyróżnieniem. Najlepsi uczniowie pretendować będą do stypendiów naukowych. Nauczyciele, którzy organizowali liczne szkolne konkursy wręczyli nagrody laureatom. Podziękowania odebrali również uczniowie, którzy uświetnili w minionym roku nasz szkolne uroczystości – wokaliści, muzycy, konferansjerzy. Uczniowie, którzy odbyli tegoroczne praktyki zawodowe na Malcie odebrali certyfikaty oraz opinie pracodawców.

Spotkanie w auli również zakończył muzyczny blok piosenek.

Po zakończeniu apeli wykonaliśmy wspólne fotografie pamiątkowe, a następnie uczniowie klas udali się na spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Był to pracowity rok, który zaowocował wieloma osiągnięciami oraz ważnymi krokami na drodze życiowej i zawodowej.

Wszystkim życzymy słonecznych, pełnych przygód wakacji! A uczniom, którzy w ramach projektu „Kompetentni zawodowcy w powiecie oleśnickim” zdecydowali się na odbycie wakacyjnych staży, życzymy sukcesów w pracy i tego, abyście jak najpełniej rozwijali swoje umiejętności!

Do zobaczenia we wrześniu!