Nasz projekt do TBO

Samorząd Uczniowski reprezentowany przez przewodniczącego Dominika Kamińskiego z klasy 4 TEg przygotował i złożył do TBO projekt SIŁOWNI PLENEROWEJ.

Bardzo prosimy wszystkich mieszkańców gminy Twardogóra, a szczególnie naszych Uczniów, Rodziców, Absolwentów i sympatyków naszej szkoły o oddawanie głosów na nasz projekt. Sala gimnastyczna naszej szkoły wkrótce przechodzić będzie dużą przebudowę i modernizację. Siłownia w pobliżu szkoły służyłaby w tym czasie również jako miejsce regularnych zajęć w ramach wychowania fizycznego. Wybraliśmy jednocześnie miejsce blisko Rynku, dogodne dla wszystkich mieszkańców, na terenie monitorowanym, przy chętnie uczęszczanej ścieżce nad Skorynią.

Głosować można poprzez wypełnienie karty do głosowania, którą należy oddać osobiście w następujących punktach:

 • Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta i Gminy w Twardogórze,
  ul. Ratuszowa 14, pok. nr 10, pon. – pt. g. 7:30 – 15:30,
 • Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Twardogórze,
  ul. Wrocławska 39, pon. – pt. g. 8:00-20:00, sob. – niedz. g. 10:00-16:00,
 • Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Wł. Stanisława Reymonta w Twardogórze,
  ul. Wielkopolska 11, pon., śr., pt. g. 11:00-17:00, wt., czw. g. 9:00-15:00
 • Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej w Twardogórze,
  ul. 1 Maja 2, pon. – pt. 7.30-15:00.
 • Zakładzie Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Twardogórze,
  ul. Wrocławska 15, pon-pt. g. 7:00-15:00.

oraz w niedzielę 12 września 2021r.:

 • podczas XXVII Międzynarodowego Biegu Ulicznego o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Twardogórze oraz Ekopikniku – na twardogórskim Rynku w godzinach 11:00-15:00.

Zapraszamy do głosowania!

Poniżej można zapoznać się z opisem naszego projektu.

Siłownia plenerowa w Twardogórze

Lokalizacja: teren zielony przy ścieżce rekreacyjnej nad Skorynią w Twardogórze.

Szacunkowy koszt: 32 000 zł

Opis projektu: Plenerowa siłownia zewnętrzna będzie wykorzystywana przez wszystkich mieszkańców miasta i gminy oraz przez uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Twardogórze (regularnie – na zajęciach wychowania fizycznego). Solidne i proste w obsłudze sprzęty posłużą do ćwiczeń różnych partii ciała. Systematyczne ćwiczenia na dworze znakomicie dotleniają organizm i pomagają budować kondycję. Mimo fizycznego zmęczenia treningiem na siłowni zewnętrznej człowiek zaczyna skuteczniej uczyć się, pracować, wypoczywać, lepiej się wysypiać, jest bardziej skoncentrowany ma lepszy nastrój.

Na szczęście coraz więcej osób dostrzega potrzebę zmiany swego trybu życia. Wszędzie propaguje się aktywność fizyczną. Siłownia plenerowa na monitorowanych terenach zielonych nad Skorynią doskonale wpisze się w ten trend i będzie łatwo dostępna dla wielu osób (centrum miasta i parking w sąsiedztwie). Siłownia plenerowa to uzupełnienie codziennego spaceru, marszu, joggingu. Dzięki ćwiczeniom na urządzeniach siłowni plenerowej można wzmocnić najważniejsze grupy mięśniowe. Biegacz, orbitrek, wahadło, narciarz, wioślarz, maszyna do wyciskania – to propozycja sprzętów do efektywnego treningu na dworze. Ćwiczyć na siłowniach zewnętrznych może każdy – bez względu na wiek i kondycję.

Jesienią będzie realizowany Projekt przebudowy i modernizacji bloku sportowego, siłowni, szatni i zaplecza sanitarnego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Twardogórze. Przebudowa i modernizacja potrwa około czterech miesięcy. Siłownia plenerowa w odległości około pięciu minut marszu od szkoły byłaby doskonałym wzbogaceniem zajęć wychowania fizycznego w tym okresie.