Osiągnięcia uczniów

Rok szkolny 2023/2024

LAUREACI I FINALIŚCI KONKURSÓW

Lp. Nazwa konkursu Organizator Sukcesy uczniów Opiekun Etap
1. „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” Państwowy Instytut Badawczy NASK

Laureaci konkursu

Pracę konkursową przygotowali:

Mateusz Bałabuszko, Kamila Dobosz, Wiktoria Dziewierz, Adrian Kuchta, Svitlana Kupina, Patrycja Palacz, Maksym Pavenko, Jakub Puchalski, Jakub Smółka i Nicola Wychowaniec

Dorota Śliwak ogólnopolski
2. Finał Dolnośląski Indywidualnych Mistrzostw Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkiej Atletyce Szkolny Związek Sportowy Grzegorz Janas zajął drugie miejsce w biegu na 110 m przez płotki Daria Krukowska  wojewódzki
3. Gala Finałowa Konkursu Historycznego Patria Nostra Fundacja Patria Nostra 11. miejsce filmu zrealizowanego przez Pawła Brockiego, Mateusza Misiarza i Szymona Zioło Dawid Choła ponadwojewódzki (region Zachód)
4. VII Twardogórskie Wielkie Dyktando BPMiG im. Wł. St. Reymonta w Twardogórze

W kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych

I miejsce Joanna Śliwak

II miejsce Julia Sitek

III miejsce Małgorzata Ryszczyk

Elżbieta Szramiak

Jaromir Żegliński

gminny
5. Powiatowa Licealiada – szachy Szkolny Związek Sportowy

III miejsce

Aleksandra Fraszczyk, Jakub Adamowski, Dawid Borysewicz, Bartosz Falkowski

Marta Szymczak powiatowy
6. XXI Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej PCEiK

Szkolna Grupa Wokalna – II nagroda

Jakub Adamowski – wyróżnienie

Nadiya Lomanova-Baranska powiatowy
7. XXX Gminny Konkurs Recytatorski BPMiG im. Wł. St. Reymonta w Twardogórze
I Nagroda Burmistrza – Emilia Kagankiewicz
II Nagroda Burmistrza – Aleksandra Spławska
Elżbieta Szramiak gminny
8. Powiatowa Licealiada – siatkówka Szkolny Związek Sportowy
II miejsce
Emilia Kagankiewicz, Aleksandra Spławska, Jessica Surma, Tamila Muzyka, Tatiana Druszcz, Matylda Maciejewska, Patrycja Szymańska i Laura Jedynak
Daria Krukowska, Konrad Danieluk powiatowy
9. XIX Dolnośląski Konkurs Literacki o Laur Złotego Pióra „My Polscy, My Dolnoślązacy” Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu
Liceum Salezjańskie we Wrocławiu
„Gość Niedzielny” Redakcja Wrocławska
laureatka
Wiktoria Baran
Waldemar Szczepankiewicz wojewódzki
10. VI Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej PCEiK

II miejsce

Emila Kagankiewiacz

Nadiya Lomanova-Baranska powiatowy
11. Ogólnopolski konkurs filmowy „Mój zawód za 30 lat” Refernet Polska

nagroda główna

Wiktora Dziewierz

Dominika Krawczyk ogólnopolski
12. XI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek GOSiR Twardogóra

 

Grand Prix zdobyła Szkolna Grupa Wokalna w składzie Emilia Kagankiewicz, Nicola Rychel, Wiktoria Leksińska, Maksym Gawłowski, Jakub Adamowski

I nagrodę zdobyła Wiktoria Leksińska

II nagrodę zdobył Maksym Gawłowski

III nagrodę zdobyła Emilia Kagankiewicz

Nadiya Lomanova-Baranska gminny
13.

Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową

BPMiG im. Wł. St. Reymonta w Twardogórze, patronat: Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra

Laureatki konkursu:

Laura Fuchs

Wiktoria Malczyszyn

Kamila Karbowska-Krzemińska gminny
14.  XVI Konkurs Recytatorski „Poetyckie Walentynki”  Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Orła Białego w Międzyborzu, patronat: Burmistrz Międzyborza
Aleksandra Bernacka – I miejsce w kategorii recytacji w języku polskim Emilia Kagankiewicz – I miejsce w kategorii recytacji w języku angielskim 

Jaromir Żegliński

Nadiya Lomanova-Baranska

powiatowy

 

Rok szkolny 2022/2023

LAUREACI I FINALIŚCI KONKURSÓW

Lp.

Nazwa konkursu

Organizator

Sukcesy uczniów

Opiekun

Etap

1.

VI Twardogórskie Wielkie Dyktando

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Wł. St. Reymonta w Twardogórze

Twardogórski Mistrz Ortografii – Mateusz Misiarz 4 TR

I Twardogórski Wicemistrz Ortografii – Julia Sitek 1 TRb

II Twardogórski Wicemistrz Ortografii – Gabriela Proć 4 TR

Jaromir Żegliński, Elżbieta Szramiak

Finał             

2.

XXIX Gminny Konkurs Recytatorski

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Wł. St. Reymonta w Twardogórze

I Nagroda Burmistrza – Emilia Kagankiewicz 3 TR
II Nagroda Burmistrza – Aleksandra Spławska 3 TR

 

 

Finał            

3.

Konkurs PKB – konkurs o Polityce, Kapitale i Biznesie

Stowarzyszenie Edukacji Olimpijskiej

Dwoje uczniów zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego:

Aleksandra Kosmala 4 TR, Mateusz Misiarz 4 TR

Dominika Krawczyk

Etap okręgowy           

4.

Olimpiada Wiedzy o Mediach

Wydział Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego

Mateusz Szczepaniak 3 TR

Marta Janic Awans do drugiego etapu

5. 

XXIX Gminny Konkurs Poezji Śpiewanej

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Wł. St. Reymonta w Twardogórze

I Nagroda Burmistrza – Emilia Kagankiewicz 3 TR

II Nagroda Burmistrza – Andrzelika Bednarska 3 B

III Nagroda Burmistrza Kamil Wysota 3 TR

Nadiya Lomanova-Barańska  Finał

6.

Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową

Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra

Laureat:

Jakub Gerlach z klasy 4 TR

Kamila  Karbowska-Krzemińska

Konkurs gminny

7. IX Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek GOSiR Twardogóra

Grand Prix zdobył szkolny zespół wokalny w składzie Andrzelika Barańska, Emilia Kagankiewicz, Nicola Rychel, Maksym Gawłowski, Bartosz Cierpka

I nagrodę zdobyła Andrzelika Barańska z klasy 2B

II nagrodę zdobyła Emilia Kagankiewicz z klasy 2 TR

Nadiya Lomanova-Barańska Finał
8. VIII Powiatowe Mistrzostwa Językowe PCEiK w Oleśnicy

III miejsce w kategorii języka niemieckiego dla szkół ponadpodstawowych

Wiktoria Szpoper

Anna Proć powiatowy
9. Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt – Licealiada 2022/2023   I miejsce szkolnej reprezentacji, awans do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim, II miejsce w strefie wrocławskiej Wojciech Milian, Daria Krukowska powiatowy
10. Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  Zarząd Powiatowy Związku OSP RP w Oleśnicy oraz Komenda Powiatowa PSP w Oleśnicy

 II miejsce

Jakub Smółka

 Anna Proć powiatowy
11. Międzyszkolne Rozgrywki Gamingowe Predator Games 2023

 Predator

Fantasyexpo sp. z o.o.

 Wyróżnienia dla uczniów

Team Fortnite: Piotr Kiecka (3TP), Szymon Kiecka (1TP), Jakub Piętka (3TP).

Team League of Legend: Kamil Paprota (4TRg), Szymon Zioło (4TR), Adam Zygadlewicz (3TP), Mateusz Misiarz (4TR), Brajan Sieroń (4TRg), Paweł Brocki (4TR)

Team Rocket League: Patryk Skrzypiec (1TP), Adrian Budzowski (3TP), Karol Krysiak (3TP)

Team Szachy: Dawid Borysewicz (1TP), Kamil Ligocki (1TP)

 Aleksandra Urbańska  Finał
12. Złote Szkoły NBP Narodowy Bank Polski

Tytuł „Złotej Szkoły NBP”

II miejsce a Polsce w kategorii „DEBATA”

Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej: Julia Dwornikowska 4TR, Sandra Kołodziej 4TR, Olga Mikuła 4TR, Mateusz Misiarz 4TR, Julia Muzyka 4TRg, Agata Grzesiak 4TRg, Oliwia Kamińska 3TR, Adrianna Dembska 3TR, Mateusz Szczepaniak 3TR, Jakub Adamowski 2TR

Dominika Krawczyk Finał ogólnopolski

 

Rok szkolny 2021/2022

Wykaz wszystkich konkursów i zawodów, w których wzięli udział uczniowie:

SEMESTR I

SEMESTR II

LAUREACI I FINALIŚCI KONKURSÓW

Lp.

Nazwa konkursu

Organizator

Sukcesy uczniów

Opiekun

Etap

1.

XIX Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej

PCEiK

Mateusz Misiarz z klasy 3 TR zdobył wyróżnienie

Nadiya Lomanova-Barańska

Finał             

2.

Ogólnopolski Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy”

Państwowa Inspekcja Pracy

Dwie uczennice zakwalifikowały się do etapu okręgowego:

Patrycja Majder, Emilia Sinica (klasa IV TEg).

 

Dominika Krawczyk

Etap wojewódzki            

3.

Ogólnopolska Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Zakład Ubezpieczeń Społecznych  z siedzibą w Warszawie

Trzy uczennice zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego:

Karolina Kowalska, Alicja Brodziuch, Patrycja Majder (klasa IV TEg)

Dominika Krawczyk

Etap wojewódzki            

4.

Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową

Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra

Laureat:

Jakub Gerlach z klasy 3 TR

Kamila  Karbowska-Krzemińska

Konkurs gminny

5. IX Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek GOSiR Twardogóra

II nagrodę zdobyła Andrzelika Barańska z klasy 2B

III nagrodę zdobyła Emilia Kagankiewicz z klasy 2 TR

Nadiya Lomanova-Barańska Finał
6. Powiatowy Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt – Licealiada 2021/2022   III miejsce szkolnej reprezentacji Wojciech Milian, Tomasz Janas  Regionalny
7. Powiatowym Turniej Piłki Nożnej Chłopców – Licealiada 2021/2022   III miejsce szkolnej reprezentacji Wojciech Milian, Tomasz Janas  Regionalny
8. VII Powiatowe Mistrzostwa Językowe w kategorii języka niemieckiego PCEiK Wiktoria Szpoper z klasy 1 TR zajęła I miejsce Anna Proć Finał
9. VII Powiatowe Mistrzostwa Językowe w kategorii języka angielskiego PCEiK

Maciej Hamkało z klasy 3 TRg zajął V miejsce

Bartosz Karkoszka z klasy 2 TP zajął VI miejsce

Nadiya Lomanova-Barańska Finał
           
           
           

Rok szkolny 2020/2021

Wykaz wszystkich konkursów i zawodów, w których wzięli udział uczniowie:

SEMESTR I

SEMESTR II

LAUREACI I FINALIŚCI KONKURSÓW

Lp.

Nazwa konkursu

Organizator

Sukcesy uczniów

Opiekun

Etap

1.

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Komitet Główny Olimpiady Polskie Towarzystwo Ekonomiczne

Dwie uczennice – Katarzyna Palma i Klaudia Woźniak z klasy 4 TEg wzięły udział w etapie szkolnym olimpiady.

Dominika Krawczyk

Etap szkolny             

2.

Ogólnopolski Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy”

Państwowa Inspekcja Pracy

Dwie uczennice zakwalifikowały się do etapu okręgowego:

Katarzyna Palma (klasa IV TEg), Emilia Sinica (klasa III TE g).

 

Dominika Krawczyk

Etap okręgowy            

3.

Ogólnopolska Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Zakład Ubezpieczeń Społecznych  z siedzibą w Warszawie

Trzy uczennice zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego:

Katarzyna Palma (klasa IV TEg), Klaudia Woźniak (klasa IV TEg), Emilia Sinica (klasa III TE g).

Dominika Krawczyk

Etap wojewódzki            

4.

Olimpiada Statystyczna

Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne

Uczennica klasy IV TE g Katarzyna Palma zakwalifikowała się do etapu okręgowego i reprezentowała szkołę.

Dominika Krawczyk

Etap szkolny i etap okręgowy

5.

Międzynarodowy konkursie matematycznym „Matematyka w obiektywie”

Uniwersytet  Szczeciński i Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej               w Warszawie

W konkursie udział wzięła uczennica klasy 2 TR Julia Dwornikowska.

Marta Janic

Etap międzynarodowy

6.

Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową

Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra

Laureaci:

Weronika Leguła z klasy 1TR, Michał  Trynkiel z klasy 1 TP.

Kamila  Karbowska-Krzemińska

Konkurs gminny

7.

Finał III Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej

PCEiK

Mateusz Misiarz z klasy 2 TR zakwalifikował się do finału konkursu.

Nadiya Lomanova-Barańska

Finał

8. VIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek GOSiR Twardogóra Wyróżnienia zdobyli Oliwia Przybyłka i Mateusz Misiarz z klasy 2 TR. Nadiya Lomanova-Barańska Finał
9. Mistrzostwa Polski juniorów w footballu amerykańskim   Adam Zygadlewicz z klasy 1 TP zdobył brązowy medal wraz ze swoją drużyną Panthers Wrocław.    
10. V Powiatowy Konkurs Językowym w kategorii języka angielskiego PCEiK Maciej Hamkało z klasy 2 TRg zajął III miejsce Nadiya Lomanova-Barańska Finał
11. Konkurs „Kartka Wielkanocna” Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Wł. St. Reymonta w Twardogórze Jakub Gerlach z klasy 2 TR    Konkurs gminny
12. XII Gminny Konkurs Piosenki Polskiej GOSiR w Twardogórze I miejsce – Mateusz Misiarz, II miejsce – Karina Gaber. Oboje z klasy 2 TR Nadiya Lomanova-Barańska Finał
13. XIX Powiatow Konkurs Wiedzy o Gospodarce „Płacę podatki” PCEiK II miejsce zdobyła Katarzyna Palma z klasy 4 TEg Klaudia Woźniak z klasy 4 TEg zajęła szóste, a Emilia Sinica z klasy 3 TEg piąte miejsce. Dominika Krawczyk Finał
14. Ogólnopolski Konkurs Literacko-Fotograficzny „O podróżach w pandemii” Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku Fotografie Adrianny Dembskiej z klasy 1 TR zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej. Marta Janic Finał

Rok szkolny 2019/2020

Wykaz wszystkich konkursów i zawodów, w których wzięli udział uczniowie:

SEMESTR I

SEMESTR II

LAUREACI I FINALIŚCI KONKURSÓW

L.p.

Nazwa konkursu

Organizator

Sukcesy uczniów

Opiekun

Etap

 1.

 

IV edycja Olimpiady Statystycznej Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne Katarzyna Palma, 3TEg, zakwalifikowanie się do etapu okręgowego Dominika Krawczyk  szkolny
 2. Konkurs wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Poznaj swoje prawa w pracy” Państwowa Inspekcja Pracy (Główny Inspektorat Pracy i okręgowe inspektoraty pracy) Katarzyna Palma, 3TEg, I miejsce, zakwalifikowanie się do etapu regionalnego

Małgorzata Binek, 4Tg, II miejsce, zakwalifikowanie się do etapu regionalnego

Dominika Krawczyk  szkolny
 3.  III Ogólnopolski Konkurs Jezus Chrystus naszym Królem    Gabriela Proć, 1TR, III miejsce  ks. Jacek Bielski ogólnopolski
4. Dolnośląski Konkurs Literacki o Laur Złotego Pióra „My Polacy – my Dolnoślązacy”

ZSS „Don Bosco”
Wrocław

Katarzyna Palma, 3TEg, wyróżnienie Jaromir Żegliński wojewódzki
5. V Twardogórskie Wielkie Dyktando

Biblioteka Publiczna MiG Twardogóra

Katarzyna Palma, 3TEg, I miejsce
Katarzyna Wróblewska, 4Tg, II miejsce
Małgorzata Binek, 4Tg, III miejsce
Jaromir Żegliński gminny
6. XXVIII Gminny Konkurs Poezji Śpiewanej

Biblioteka Publiczna MiG Twardogóra

Mateusz Misiarz, 1TR, laureat Nadija Lomanova-Baranska gminny
7. Finał Strefy Wrocławskie Licealiady Młodzieży w Badmintonie we Wrocławiu

Wrocław

dziewczęta, V miejsce

chłopcy, IV miejsce

Tomasz Janas wrocławski
8. Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Komitet Główny Olimpiady Polskie Towarzystwo Ekonomiczne

Małgorzata Binek, 4Tg
Katarzyna Palma, 3TEg
Klaudia Woźniak, 3TEg
zakwalifikowanie się do zawodów II stopnia – okręgowych

Wanda Zabawa szkolny i okręgowy
 9.  Konkurs na kartkę bożonarodzeniową  Burmistrz MiG Twardogóra  Gabriela Proć, 1TR, laureatka  Kamila Karbowska-Krzemińska  gminny
10. Konkurs na bombkę bożonarodzeniową PCEiK Oleśnica Karolina Kowalska, 2TEg, laureatka
Julia Dwornikowska, 1TR, wyróżnienie
Gabriela Proć, 1TR, wyróżnienie
 Kamila Karbowska-Krzemińska powiatowy
11.  Ogólnopolski Konkurs „Gospodarka Morska – warunkiem ekonomicznego rozwoju Polski” Towarzystwo Projektów Edukacyjnych

III miejsce w Polsce:
Mateusz Misiarz, 1TR
Małgorzata  Żebracka, 1TR
Paweł Brocki, 1TR
Karina Gaber, 1TR
Szymon Zioło, 1TR

 Dominika Krawczyk  ogólnopolski
12.  Konkurs plastyczny „Kartka wielkanocna” Biblioteka Publiczna MiG Twardogóra, patronat Burmistrza MiG Twardogóra

Gabriela Proć, 1TR – I nagroda Burmistrza 
Jakub Gerlach, 1TR – II nagroda

Kamila Karbowska-Krzemińska gminny