Zagraniczne praktyki

GALERIA 

U pracodawców

Wsparcie kulturowe

Podsumowanie
 
1 czerwca nasi uczniowie zakończyli miesięczne praktyki na Malcie. Nie jest to jednak koniec przedsięwzięcia, gdyż kolejnym krokiem projektu są działania podsumowujące, m. in. promocja projektu wśród społeczności szkolnej. Świetną okazją do tego stał się szkolny Dzień Europejski 2024. Uczniowie klasy 3 TR i 4 TP przygotowali stoisko z maltańskimi przysmakami: ciastkami z nadzieniem z fig, słynnymi pastizzi z serem risotta, oliwkami, serami, owocami… Miłą niespodzianką stał się prezent od rodzica – pani Edyta Michałowska podarowała szkole własnoręcznie uszytą flagę Malty na pamiątkę tegorocznych praktyk. Jeden z praktykantów, Dariusz Binczycki, przygotował prezentację o Malcie, w której przybliżył widowni informacje związane z tym państwem, a także opowiedział o kilku ciekawostkach w oparciu o własne doświadczenia.
 
Następnie grupa praktykantów podzieliła się ze społecznością szkolną wrażeniami z wyjazdu. Rozmowa została przeprowadzona w formie wywiadu, podczas którego uczniowie opowiedzieli widowni o swoim pobycie na Malcie: o obowiązkach zawodowych, o zespołach, w których przez miesiąc pracowali, o sukcesach, lecz także o trudnościach i sposobach ich pokonywania oraz o sposobach spędzania czasu wolnego od pracy. Praktykanci jednogłośnie przyznali, że było to bardzo cenne doświadczenie, uczące nie tylko pracy zawodowej, ale i kształcące umiejętność znajdowania wspólnego języka ze współpracownikami, współlokatorami oraz radzenia sobie z sytuacjami życia codziennego w języku angielskim. Uczniowie podziękowali całemu zespołowi nauczycieli i pracowników szkoły, dzięki któremu wyjazd na zagraniczne praktyki stał się możliwy.
 
Nad projektem pracowali: Nadiya Lomanova-Baranska – koordynator projektu, kierownik wycieczki/opiekun, opiekun językowy; Nadiya Lomanova-Baranska i Anna Proć – opracowanie wniosku, rekrutacja; Dorota Śliwak – promocja; Elżbieta Szramiak i Dawid Choła – opiekunowie, wsparcie organizacyjne; Alicja Grabczyńska – szkolenie językowe; Izabela Król – rozliczenie finansowe; Monika Porowska i Małgorzata Binek – wsparcie organizacyjne; Edyta Pciak-Rogala – działania monitorujące. Mobilność zrealizowano we współpracy z organizacją partnerską TravelEdventures.

REGULAMIN NABORU

KLAUZULE INFORMACYJNE

 

DLA APLIKUJĄCYCH – formularze do pobrania

FORMULARZ ZGŁOSZENIA KWESTIONARIUSZ OSOBOWY ZGODA – LEKI ZGODA – LEKI 18+ ZGODA – ZDJĘCIA

 

Już w maju a dokładnie od 6.05.24 do 01.06.2024 grupa 30 uczniów kształcących się w zawodach technik programista i technik reklamy rozpocznie realizację mobilności zawodowej na Malcie.
 
Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie potencjału zawodowego uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Twardogórze, poprzez realizację staży w firmach na Malcie, zdobycie dodatkowych kwalifikacji zawodowych i certyfikatów m.in. Europass Mobilność, poznanie kultury Malty oraz nauka języka zawodowego – branżowego.
 
Projekt jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+), Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” wniosków umieszczonych na liście rezerwowej sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe programu Erasmus+.

 

OGŁOSZENIE