Samorząd uczniowski

Samorząd Uczniowski 2023/2024

REGULAMIN SAMORZĄDU

 

Mateusz Szczepaniak – przewodniczący

Patrycja Palacz – zastępca

Emilia Kagankiewicz – skarbnik

 

1. Sekcja reprezentacyjna

2. Sekcja techniczna

3. Sekcja porządkowa

4. Sekcja dekoratorska

5. Sekcja wolontariatu

 

 

Samorząd Uczniowski 2022/2023

Jakub Adamowski – przewodniczący

Adrianna Dembska – zastępca

Karolina Profaska – skarbnik

Wiktoria Muzyka – sekretarz

 

SEKCJA ORGANIZACYJNA

Piotr Kiecka, Marceli Hajduk, Krystian Iwachów, Mateusz Kowalski 

 

SEKCJA WOLONTARIATU

Weronika Kutasińska, Dawid Mierzwa, Maja Stolarek, Jakub Śląski

 

NASZE DZIAŁANIA

Obchody Jubileuszu 75-lecia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Twardogórze

13 października 2023 roku odbyła się wielka uroczystość z okazji Jubileuszu 75-lecia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Twardogórze.
To piękne wydarzenie zostanie na długo w naszych sercach i pamięci. Pośród znamienitych gości pojawili się na naszej uroczystości m.in. starosta Sławomir Kapica, wicestarosta Stanisław Stępień, Zdzisława Jakimiec, Maria Susidko, Czesław Teleszko – wszyscy reprezentujący Zarząd Powiatu oraz przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Renata Wojciechowska i naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Małgorzata Iwańska. Oczywiście w wydarzeniu uczestnidzyli też dawni nauczyciele szkoły oraz obecne grono pedagogiczne i uczniowie.

Prezentacja historii szkoły, inscenizacja fragmentów „Lata w Nohant” pióra patrona, szkoły, występy wokalne i taneczne, wystąpienia gości, otwarcie Ekopracowni,
odsłonięcie kamienia pamiątkowego, pod którym spoczęła kapsuła czasu i zasadzenie jubileuszowego miłorzębu – to wybrane punkty części oficjalnej.
Jesteśmy dumni, że nasza szkoła ma tak piękną historię.

 

Dzień Uśmiechu

Niedługo po rozpoczęciu roku szkolnego jako samorząd włączyliśmy się w obchody „Dnia Uśmiechu”. Tego dnia w naszej szkole panował wyjątkowo pogodny nastrój tego dnia. Nauczyciele na ubraniach mieli przyklejone naklejki z uśmiechniętą minką oraz napisem UŚMIECHNIJ SIĘ, naklejki powodowały że nauczyciele oraz uczniowie tego dnia cały dzień chodzili uśmiechnięci. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi tzw. „Smiles face” stworzonej w 1963 roku. Uśmiech jest oznaką radości i szczęścia u wszystkich ludzi na świecie nie tylko dzieci, ale także dorosłych.

 

Święto Wszystkich Świętych – #SzkołaPamięta

Święto Wszystkich Świętych obchodzone 1 listopada ma głębokie korzenie historyczne i religijne. W Polsce obchodzimy to święto od XIV wieku, a tradycja związana z odwiedzaniem grobów naszych bliskich nabiera szczególnego znaczenia. Zgodnie z tradycją przy grobach naszych bliskich składamy kwiaty, zapalamy znicze tworząc atmosferę zadumy i pamięci. Podczas tego święta wspominamy jednak nie tylko swoich bliskich ale wszystkich zmarłych, dlatego nasza szkoła włączyła się do akcji „Szkoła Pamięta” w tym roku w ramach tej akcji wspominaliśmy  Pana Ryszarda Gnoińskiego wieloletniego nauczyciela naszej szkoły, trenera łyżwiarstwa oraz utalentowanego muzyka.

 

Llicencje pakietu Adobe

W tym roku dzięki zaangażowaniu samorządu szkolnego udało się stworzyć petycję do Starosty Oleśnickiego z prośbą o wykupienie dla naszej szkoły licencji na cały pakiet Adobe. Dzięki temu że starosta rozpatrzył naszą prośbę pozytywnie uczniowie naszej szkoły mogą rozwijać swoje umiejętności rysunkowe, graficzne oraz przy montażu filmów. Serdecznie dziękujemy Panu Staroście Sławomirowi Kapicy za podarowanie nam 300 licencji na pakiet Adobe na ten rok szkolny 2023/2024.