Teatrzyk kamishibai z „Kozuchą Kłamczuchą” gościł w Miejskim Przedszkolu w Twardogórze.

Wszyscy znamy powiedzenia „kłamstwo ma krótkie nogi” czy „kłamstwo nie popłaca”. Tylko co to tak naprawdę znaczy? Lektura „Kozuchy Kłamczuchy” Janiny Porazińskiej była świetnym pretekstem do zainicjowania rozmowy z dziećmi  z przedszkola na ten temat. 13 czerwca 2019 roku dziewczęta z Klubu Empatyczek odwiedziły najmłodszych czytelników przedstawiając losy kozy z wykorzystaniem kamishibai.

             Kamishibai to inaczej „papierowy teatr”, nazywany również „teatrem obrazkowym”. Większość kamishibai to bajki, baśnie lub opowiadania składające się z kilkunastu pięknie ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie. Ich prezentowaniu towarzyszy wyjątkowy nastrój, powstający za sprawą przenośnego teatru, przy pomocy którego ilustrowane opowiadania są przedstawiane w formie papierowych „slajdów”.

            W rolę tytułowej kozy wcieliła się Kinga Puchalska. Radości było co niemiara, gdy biegała po przedszkolu i bawiła się z przedszkolakami. Losy kozy w formie teatrzyku przedstawiły Alicja Brodziuch i Wiktoria Sitek. Zabawy z dziećmi prowadziła Małgorzata Binek i Karolina Kowalska. Emilia Sinica radziła najmłodszym uczniom, jak mierzyć się z emocjami – często trudnymi, przykrymi, niełatwymi do zrozumienia i kontrolowania. Przeczytała też książkę Dagmary Geisler „Jestem wściekły!”. Przekazała dzieciom jak oswoić szczególnie trudną emocję, jaką jest złość. W przystępnej formie opowiedziała o tym, czym jest  gniew, skąd się bierze i jak można go opanować… a także co zrobić, jeżeli się to  nie udało. Dzieci poznały wiele pożytecznych metod wyładowywania złości, które nie wyrządzają szkody innym.  Zostały też obdarowane ilustracją z bajki do kolorowania.