Abiturienci 2024

Drodzy Uczniowie klasy 5 TR!
 
W dniu ukończenia przez Was szkoły średniej pragniemy serdecznie podziękować Wam za pięć wspólnych, owocnych i wesołych lat spędzonych wspólnie w naszej szkole, za pracę i zaangażowanie w życie szkolnej społeczności, za godne reprezentowanie szkoły w konkursach i laur Złotej Szkoły NBP, za aktywność w Samorządzie Uczniowskim, za sukcesy sportowe i działalność charytatywną.
Dziś kończy się kolejny etap waszego życia – ukończyliście szkołę średnią. Życzymy Wam pomyślności i sukcesów, realizacji planów i marzeń – zarówno tych osobistych, zawodowych jak i związanych z dalszą nauką.
Życzymy Wam połamania piór na maturze!
 
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Twardogórze
 
——–
 
Uroczyste pożegnanie klasy 5 TR 

W piątek 26.04.2024 r. pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów. W uroczystości udział wzięli radny Rady Powiatu pan Marek Rubik, radna elektka pani Ewa Szydełko, pan burmistrz Paweł Czuliński, przewodniczący Rady Rodziców pan Witold Michałowski, licznie przybyli rodzice absolwentów oraz dyrekcja i grono pedagogiczne szkoły.

Absolwentami szkoły zostali uczniowie klasy 5 TR kształcący się w zawodzie technik reklamy. Klasa 5TR to nasi pierwsi absolwenci, którzy ukończyli edukację pięcioletniego technikum, a rozpoczynali w nim naukę po ukończeniu ośmioklasowej szkoły podstawowej.

Podczas uroczystości wręczone zostały stypendia starosty. Stypendystami zostali Julia Dwornikowska, Julia Dziewierz, Aleksandra Kosmala, Mateusz Misiarz i Gabriela Proć.

Głównym punktem uroczystości było wręczenie przez panią dyrektor i wychowawczynię klasy świadectw ukończenia szkoły. Nagrodami i dyplomami uhonorowani zostali również uczniowie, którzy wyróżnili się w licznych konkursach, projektach, zawodach sportowych oraz w działaniach na rzecz promocji szkoły. Podziękowania odebrali również Rodzice zaangażowani w prace Rady Rodziców.

Nie zabrakło wesołej szkolnej scenki przygotowanej przez piątoklasistów. Przedstawiciele klasy 4 TR pożegnali maturzystów przygotowaną na tę okazję piosenką i życzeniami, a na pamiątkę przekazali im drobne upominki.

5 szkolnych lat nasi abiturienci podsumowali filmem wspomnieniowym, który wywołał tyleż wzruszeń ile śmiechu.

Po pamiątkowych fotografiach nastąpił jeszcze jeden miły akcent – piątoklasiści przygotowali kawiarenkę ze słodkim poczęstunkiem, a Rodzice ufundowali wspaniały tort, który smakował równie doskonale jak wyglądał. Przy stolikach kawiarenki jeszcze długo toczyły się rozmowy o planach na przyszłość i wspomnienia wspólnych pięciu lat.