Nieznajomość prawa szkodzi

Udział w projekcie edukacyjnym „Nieznajomość prawa szkodzi”

W dniu 09.04.2024 r. uczniowie klasy 1 TE w ramach programu edukacyjnego „Nieznajomość prawa szkodzi” uczestniczyli w wykładzie poprowadzonym przez panią Monikę Auguścik – menedżerkę ds. wsparcia transformacji w Departamencie Rozwoju i Transformacji BNP Paribas Bank Polska S.A.O/Wrocław, brainolożkę – eksperta zarządzania dobrostanem, trenerkę biznesu, ekspertkę od digitalizacji. Spotkanie odbyło się w Oleśnickiej Bibliotece Publicznej, a organizatorem był PCEiK w Oleśnicy.

Temat wykładu : „Cyfrowy detoks w onlinowym świecie, czyli jak kreować balans między światem on-a offline”. Głównym celem spotkania było kształtowanie świadomych i odpowiedzialnych postaw w zakresie zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni.

Podczas wykładu poruszone zostały następujące zagadnienia:

1. Z czym dzisiaj się mierzymy w świecie online-zagrożenia.

2. Bezpieczna tożsamość w Internecie. Co należy zrobić, aby chronić swoją prywatność i nie narażać się na cyberprzemoc? Cyfrowa reputacja, czy to takie ważne?

3. Świat online a nasz mózg.

4. Zespół myszy cyfrowej, cyberchondria, nomofobia współczesne zagrożenia online.

5. Detoks cyfrowy czy dopaminowy.

6. Jak wpadamy w nałóg cyfrowy.

7. Dlaczego cyfrowy detoks jest nam potrzebny?

8. Dobre praktyki cyfrowego detoksu.

Na zakończenie spotkania ekspert przeprowadził wśród zebranych quiz, w którym nasza uczennica Mariia Rusalovska zajęła I miejsce.

Wielkie brawa i gratulacje!!!