Mobilna pracownia dla szkoły – laur w konkursie „Pracownia kompetencji cyfrowych”

Z radością informujemy, że Technikum w Twardogórze w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Twardogórze zostało laureatem ogólnopolskiego konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”. Wyniki ogłosił wczoraj minister cyfryzacji pan Janusz Cieszyński. Konkurs został współfinansowany ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego organizatorem był Państwowy Instytut Badawczy NASK. 

Nagrodą w konkursie jest zestaw pn. „Mobilna Pracownia Komputerowa (MPK)”, składający się z 16 laptopów wraz z mobilną szafą, zapewniającą możliwość przechowywania oraz zasilania przedmiotowych laptopów. Każdy zestaw będzie uzupełniony o oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami prowadzonymi przez uczniów oraz interaktywny monitor wraz z mobilnym stojakiem, umożliwiający prezentowanie wyników pracy.

Uczniowie Technikum wraz z p. Dorotą Śliwak wykonali zadania konkursowe dla kategorii wiekowej klas 7-8 i szkół ponadpodstawowych. Tematem były cyberzagrożenia. Wszyscy uczniowie zrealizowali moduł 2. kursu Bezpieczni w sieci „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy” ze strony OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna. Uczniowie klasy 2 TRa (wówczas pierwszoklasiści) Mateusz Bałabuszko, Kamila Dobosz, Wiktoria Dziewierz, Adrian Kuchta, Svitlana Kupina, Patrycja Palacz, Maksym Pavenko, Jakub Puchalski, Jakub Smółka i Nicola Wychowaniec przygotowali pracę konkursową  – hasła kampanii w mediach społecznościowych kierowanej do nastolatków wraz z przykładowym postem (treść i grafika). W konkursie wzięło udział 3075 szkół w trzech kategoriach wiekowych. Laureatami zostały 832. Jesteśmy dumni, że praca naszych przyszłych techników reklamy zyskała uznanie jury konkursu.

 

Ogromnie cieszymy się z nagrody, która posłuży rosnącej liczbie uczniów naszego Technikum. Dzięki dotychczasowym staraniom pani Dyrektor Edyty Pciak-Rogali baza informatyczna szkoły systematycznie się wzbogaca i unowocześnia. Od 2019 roku szkoła należy do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. W ubiegłych latach do szkoły doprowadzone zostały światłowody – mamy trzy takie łącza. W czasie wakacji zakończone zostały prace w ramach programu pilotażowego modernizacji sieci LAN realizowanego właśnie przez OSE, więc we wszystkich już użytkowanych pracowniach oraz nowej, na którą z niecierpliwością czekamy, dostępny jest szybki i bezpieczny internet.

Wyniki konkursu – https://ose.gov.pl/pkc
 
Reprezentanci grupy projektującej kampanię